Wypożyczanie mebli imprezowych w pigułce

Nawet pozornie błahe zadanie jakim jest wynajem mebli na organizowaną imprezę potrafi przysporzyć nie lada kłopotów. Często okazuje się, że to co wyglądało przepięknie na zdjęciach, w rzeczywistości jest koszmarem z którym trzeba sobie jakoś poradzić, a umówiony harmonogram dostawy ma się nijak do rzeczywistości. Jak zatem zabezpieczyć się przed kłopotami związanymi z wynajmem mebli na naszą imprezę i czy to jest w ogóle możliwe?
Zapytaj o stan mebli i wyposażenia, które chcesz wynająć. Najrozsądniej przy tym wybrać firmę, która sama dowozi wynajmowany sprzęt, bo jest wtedy większe prawdopodobieństwo, że jest on w dobrym stanie. Na ogół firmy wynajmujące sprzęt z możliwością własnego odbioru dysponują meblami i akcesoriami w dużo gorszym stanie niż te firmy, które dysponują własnym transportem i oferują wynajem mebli wyłącznie z dowozem.

Rzeczą pierwszorzędną na jaką trzeba zwrócić uwagę przy wyborze wypożyczalni mebli jest jej profesjonalizm. Tylko jak to sprawdzić? W sumie dość prosto trzeba zacząć od zapoznania się z ofertą wypożyczalni przedstawioną w internecie. Profesjonalnie działająca firma z pewnością dba o wygląd swojej strony www. Jeśli nie, to i reszta będzie taka sobie. Brak wartościowych opisów i zdjęć własnych może sugerować, że firma nie działa solidnie i nie wykazuje odpowiedniego zaangażowania przy realizowanych zleceniach.

Przy dużym zamówieniu negocjuj lepszą cenę wynajmu. Prawie każda wypożyczalnia mebli jest skłonna udzielić rabatu przy większych zamówieniach. Nie dotyczy to szczytu sezonu imprezowego (maj-czerwiec i wrzesień-październik), kiedy występują na rynku trudności w podaży mebli i wyposażenia imprezowego. Jeżeli planujesz imprezę w tym okresie, zamów sprzęt odpowiednio wcześniej!

Poproś o przedstawienie wszystkich możliwych wersji wyposażenia mebli, aby uniknąć sytuacji, w której wynajęty mebel jest niepraktyczny lub niekomfortowy. Oto 2 najprostsze przykłady: 1. stół bankietowy powinien posiadać nogi z niezależną regulacją wysokości (w innym przypadku będzie niestabilny), 2. stół wyposażony w obrus powinien mieć dodatkową matę wygłuszającą na blacie stołu (pod obrusem), co zdecydowanie poprawia komfort użytkowania.

Podobne:

    None Found