Wynajem hal namiotowych na imprezy

Imprezowe hale namiotowe są nieodzownym narzędziem do organizacji prestiżowego wydarzenia w plenerze. Jednak tylko odpowiedni dobór namiotu halowego oraz opcji wyposażenia gwarantuje powodzenie organizacji imprezy.

Hale namiotowe są ogrzewane przez nagrzewnice olejowe – nadmuchowe, które oferują odpowiednią wydajność cieplną i skuteczne dystrybuują ogrzane powietrze wchodzące do wewnątrz przez 4 otwory w poszyciu hali namiotowej. Do mniejszych hal namiotowych można stosować parasole grzewcze, tzw. grzybki gazowe. To rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne, lecz nie tak skuteczne jak ogrzewanie nadmuchowe.

Hale namiotowe są wyposażone w podłogę drewnianą, która jest wykonana z desek nie zawsze dobrze dopasowanych do siebie i dlatego nie nadaje się do tańca. Aby zorganizować zabawę taneczną w namiocie halowym powinno się wynająć parkiet taneczny, montowany na podłodze w namiocie.

Hale namiotowe w wersji z podłogą drewnianą – ciężką (samonośną) trzeba wyposażać w pochylnie wejściowe, które umożliwią (wyrównanie 17 cm różnicy wynikającej z wysokości takiej podłogi względem podłoża na zewnątrz namiotu. Stosuje się wtedy płyty najazdowe wykonane z 22mm sklejki liściastej zabezpieczonej powierzchnią antypoślizgową. Niektóre wypożyczalnie namiotów oferują te elementy bezpłatnie.

Hale eventowe i hale wystawowe zazwyczaj oświetlane są lampami halogenowymi wysokiej mocy, dlatego warto skontrolować istniejące zabezpieczenia prądowe linii zasilającej oraz odległość od głównego źródła prądu. Zbyt niskie zabezpieczenie (poniżej 16 A) lub zastosowanie przedłużaczy o zbyt małych przekrojach kabli (poniżej 2,5mm2) może znacznie uprzykrzyć wynajem hal namiotowych.

Standardowa wysokość ścian hali namiotowej wynosi 3m, co zapewnia dużą swobodę w aranżacji przestrzeni wewnątrz, ale przy najmniejszej szerokości (5m) zaburza wizualnie prawidłowe proporcje tych wymiarów i taka np. hala piknikowa wygląda nieefektownie. Wynajem hal namiotowych ma zatem sens przy szerokości minimum 10m. Przy mniejszych szerokościach należy stosować raczej niższe namioty bankietowe niż namioty halowe.

Podobne:

    None Found