Namioty weselne – poradnik wynajmu.

Namioty imprezowe coraz częściej stają się niezbędnym narzędziem do organizacji ciekawego wydarzenia plenerowego. Rynek oferuje wynajem namiotów bankietowych różnego typu i dlatego odpowiedni wybór najlepszego rozwiązania wymaga zapoznania się z kilkoma zagwozdkami technicznymi bez poznania których nie może być mowy o sukcesie imprezy pod namiotem.
Ważną kwestią jest wybór namiotu imprezowego odpowiedniej wielkości i rodzaju, Dla niedużych imprez najlepsze będą namioty szybkorozkładalne (ekspresowe) o wielkości do 6x6m (na maks.40 osób) lub namioty bankietowe – standardowe – o konstrukcji z rur stalowych o wymiarach maks. 6x12m (na 90 osób). Wynajem namiotów na większe imprezy łączy się z koniecznością wynajmu hali namiotowej (namiotu halowego), gdzie szerokość wynosi 10, 15 lub 20m a długość jest dowolna i stanowi wielokrotność 5m.

Przy wyborze firmy wynajmującej namioty imprezowe kieruj się nie tylko ładną stroną internetową, ale także obszarem jej działania. Zdarza się, że firmy podejmują się wynajmu i montażu wiele kilometrów od miejsca działania i w ostatniej chwili wycofują się z wynajmu znajdując innego klienta blisko siebie. Należy uzgodnić w kontrakcie wysoką karę w przypadku rezygnacji wypożyczalni.

Namioty imprezowe mogą być ogrzewane głównie za pomocą parasoli grzewczych (tzw.grzybków gazowych). Ogrzewane większych namiotów imprezowych(na ponad 150 osób) odbywa się głównie za pomocą nagrzewnic nadmuchowych, które oferują wysoką efektywność cieplną dzięki nadmuchowi ogrzanego powietrza do wewnątrz namiotu. To rozwiązanie jest dużo mniej ekonomiczne, niż ogrzewanie parasolami grzewczymi lecz nieporównywalnie bardziej skuteczne.

Kiedy temperatura zewnętrzna spada poniżej 10 stopni Celsjusza należy zatroszczyć się o to, żeby namiot bankietowy był ogrzewany przez cały okres używania, dla wyeliminowania skraplania się wilgoci na wewnętrznej części dachu. W innym przypadku skraplająca się woda będzie skapywać z sufitu prosto na bawiących się uczestników imprezy. Trudno wtedy wytłumaczyć, że dzieje się tak z powodu innego niż dziurawy dach.

Podobne:

    None Found